Merklínský duatlon 2018 8/5

půl hodiny před startem jsem opět utrhl řetěz a ztratil nýtek, děkuji Michal Ficenec za řetěz a možnost postavit se na start mimo jiné s Jan Kubíček, Karel Dušek. Duatlon náročný, hodně stoupání, v běhu to ještě šlo, ale kolo bylo dlouhé, do druhého depa jsem se držel na dostřel 1.místu, pak jsem odešel, vítěz kategorie Pavel Vojta byl prostě lepší. 🙂 Gratulace.

„Trať v Merklíně byla opravdu pestrá, 15% výběhy, technické seběhly a dokonalá trať pro MTB které nechybělo snad absolutně nic! 89% terénních a lesních cest, zbytek asfalt.“

V Merklíně čekala hodně stoupavá trať, technické seběhy a sjezdy, o dost víc, než bych potřeboval. POmineme-li peripetie s řetězem před startem, nutno ještě poznamenat chybu, že jsem si nevzal žádnou výživu, takže, jak se dá čekat, mi došlo.

meklinsky_duatlon_2018

 

První běh: strašný krpál, běžím v tempu prvního své kategorie, v půlce se měníme, pošetříme, na kolo půjdeme spolu.

Kolo: zvolil jsem variantu se nepřezouvat a ujet v klipsnách hned na asfaltovém úvodu, jevilo se to dobře. Následovali pasáže, které bych potřeboval znát, při průjezdu potokem jsem třeba mířil přesně na balvan, na jedné křižovatce jsem zastavil a sledoval kudy vedou stopy dál apod. Nicméně dlouhý, náročný, a tak došlo. Náskok smazán, pronásledující dojíždí, předjíždí a hle následuje sjezd, takže na celopéru v drsném terénu i ujíždí.

Druhý běh: Náskok se mi podařilo stáhnout, z depa jdeme zase spolu, ale už mám vybráno. Jde o to, kdo dřív odpadne a jsem to já, sakra. Dobíhám se skoro 2 minutovou ztrátou. Byl lepší

Druhé místo výsledky

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *