Příbramský triatlon ČP, MČR age group, olympijská distance

Příbramský triatlon 2018
Příbramský triatlon 2018

V olympijské distanci nemám žádné zkušenosti, takže Příbramský triatlon (s distancí 1,5km plavání – 40km kolo – 10km běh) byl mou premiérou. Příbram TT je zařazen do Českého triatlonového poháru a současně byl Mistrovstvím republiky ve věkových skupinách (age group), takže konkurence byla masitá.

Tentokrát nejede nikdo z mých běžných soukmenovníků, beru tedy support tatínka, ostříleného podporovatele, a jedeme do Příbrami. Areál Nového rybníku je krásným rekreačním koupalištěm, voda není křišťálová, ale solidní, prostředí pěkné, organizace na úrovni, nedělají to poprvé. Z parkoviště k registraci jsme to měli kus cesty, takže dorazím 35 minut před závodem, začátek ovšem odložen asi o 15 min, takže v klidu vybalím, převléknu, pozdravím kluky (Ahoj Karle, čau Jindro), zjistím trasy, nachystám depo, proběhnu se a protáhnu.

Swim: Vzhledem k časové nejasnosti startu se nedostanu vůbec do vody. Teplota vody způsobila, že se plave bez neoprenu, nemám s sebou kombinézu, plavu v compress triku a nemám s tím zkušenosti, takže mě jímá obava, jak moc bude to triko brzdit, dost! Na startovní čáře místa dost, startuju suverénně z druhé řady. Plave se na čtyři kola, což poskytuje celkem přehled o pozici, současně mi ale reprezentanti nadělí kolo, takže nesmím propadat bezmoci až mě bude předjíždět nový vláček lidí. Start! Voda teplá, kalná. Bez neoprenu se plave hůře, v tom triku ještě hůř. Vzhledem k tomu, že se v plavání neotáčím, to asi nejde, mám pocit, že mě každou chvilku někdo předjíždí. Nicméně loktovačka vesměs žádná, tep i dech v normě. Vylézání z vody ničí rytmus, taky ta rampa je artistická a skok zpět do vody mi popotahuje kalhoty… No, doplavu 27:58, o pozici jsem ztratil přehled, mám pocit, že je vše ztraceno (9.pozice v kat.).

Kolo: depo zvládám bleskově, naskakuju na silnici a poznávám v prvním kole trasu. Takže je to z poloviny do kopce, členité i technické. Jedna občerstvovačka na okruhu po krpálu, vyhovuje. V prvním kole hned rozhodčí, že jsem předjíždějícího jezdce nenechal dostatečně ujet, ok, beru výtku, obhajuji se mimo pravidla tím, že to bylo v tom největší krpále cca 7% a chyba byla spíš jeho pokus mě předjet, protože hned vytuhl a já bych musel asi zastavit, abych ho nedojížděl. Takže jsem ho zase předjel a ujel, což bylo na modrou kartu. Pak už to jede, ten okruh dávám průměrkou 34-35, chci víc, tak přidávám. Zkušeněji se živím a piju, rozhodující pro mě totiž zase bude běh. 1:10 – třetí v kat.

Běh: V depu si oblékám ponožky, malá ztráta, ale vzhledem k puchýřům nutné. Trať je kilometrovým okruhem kolem koupaliště, poběžím 10x, to bude výhoda pro sprintery a vůlaře, když uvidí soupeře v po vzdálí. Vybíhám na okruh z 6.pozice. Na konci prvního kola vidím své číslo v penalty boxu, divím se, ale zastavuji společně se závodnicí Veselou, dostáváme 15s. Ani jednomu není sdělen důvod, ok. Předbíhá mě skupinka borců, kteří by mě stejně doběhli. Dobíhám druhé kolo běhu, jsem na ceduli v penalty boxu znovu zapsán, zastavuji, dost odevzdaně protestuji, protože se mi zdá, že jsem za 4min:30sekund nemohl udělat žádný další přestupek, opět bez vysvětlení, běžím tedy dál (psychika lepší, než když někde na závodě zabloudím). Tu ceduli si už prohlížím každé další kolo a čekám šprajc. Po Czechmanovi jsem si stanovil, že se do běhu víc položim, takže udržuji 4:30-4:40 na km. Jako vždycky mi s přibývajícím během dochází mozková kapacita, takže dost tápu, v kterém jsem kole, proto se seznamuji s obrazovkou, na níž jsou průběžé výsledky, škoda že až při náběhu do 7.kola, držím 7. pozici. To mě nakoplo, nikdo nikde, běžím, hlídám si ten flek a do posledního kola si říkám, že to udržím, i kdybych měl vydechnout, tak jedu pilu, ale stejně mě nikdo nedobíhá. 4:37 průměrně.

Dobíhám smířen, spokojen. Pokec, koupání, těstoviny, deštík a domů.

V autě zjišťuji, že nejsem 7., ale jsem 9. (náskok osmého 35s, sedmého 36s, takže jsem si asi nevšiml, že mě v posledním kole předběhli 2 spurtující závoďáci, fakt nevim).

Resumé: závod i prostředí pěkný, nová zkušenost s rozhodčími i průběžným pořadím. Závod rychlý, od bedny mě dělí 7min. Myslím, že s odstupem to bude spokojenost s 9. pozicí v MČR AG.

Výsledek:

 

9. Matějovský Jan (1978) CZE TJ Baník Krásno 2:23:20,8 swim 0:27:58,7 (9) depo 0:00:39,1  (2) bike 1:10:06,2 (3) depo 0:00:43,8 (3) run 0:43:52,7 (6)

fotky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *