Hopman – Nechranice – sezónní cíl Half IM pod 5h

Druhý letošní půlželezňák 1,9-90,21, tentokrát na Nechranické přehradě. Můj druhý start na Hopmanovi měl cíl zlepšit dosavadní výkon na Half IM z 5:01 na něco pod 5h.

hopman 2018

detail časomíra, mezičasy

PLAVÁNÍ

plavou se 3 okruhy s 2 miniaturními výběhy na břehu, první kolo plave i 200 závodníků z krátké varianty triatlonu, což je asi kravina, taky by mohli startovat jindy, nepletli by se ve vodě a nehákovali by se na kole. Startovalo se letos z vody od bójek, protože bylo méně vody a na břehu není dobrý terén. Naplavali jsme spontánně s blížící se 12 hodinou mezi bójky, nikdo to neřídil, takže vše v režii první řady, kde jsem zaujal místo. Signál jsem slyšel, hurá, plavu. Poněkud jsem vybočil, né moc, mám prostor, nikdo mě nepřejíždí, nikoho nemučím svými údery. První kolo je tedy davová záležitost, přehled o pořadí žádný. Druhé a třetí kolo plavu v háku, šetřím síly a mučím plavce před sebou občasným dotykem. Od druhé bójky se plave proti větru, vlny brání dýchání na pravou stranu, celkem se to zpomaluje, snažím se ubránit vdechnutí vlny, ale nedýchat na dominantní stranu je prekérní. Rychlost 1:50 na 100m, první kolo rychle, v háku jsem nejen šetřil, ale i zpomaloval se svým vodičem, ale stejně díky za to, do depa jdu čerstvý. V kategorii 6., celkově 17.

hopman plavání 2018

KOLO

Den předem mi praskl řetěz, nafoukáno na 8Barů, což zmiňuji, protože se startuje přeběhem po kamínkové cestičce, naskakuje se na kamínkové cestičce a pár set metrů se jede po tragickém asfaltu od kempu ke hrázi, takže trpím děsem, největší obavy o přežití kola. Těsně za začátkem asfaltu někdo mění duši…

Startuju naplno, nehodlám se dohadovat o tom, že jsem jel v háku, takže jedu, předjíždím ten zmatek triatlonistů, kteří mají jet jeden okruh, když se někdo zahákuje, snažím se ho trhnout, abych si nevezl hada na hrudi. |Fouká silný severozápadní. Takže první kolo odtáhnu typa, ještě se ode mě napije, ujedu mu, ale nepřeberu bidon, dalších 30km pojedu bez vody. Špatně se mi polykají tyčinky a gely. Předjíždím v druhém kole už tutově atlety na dlouhé distanci, směrovčík křičí, že jsem 7., zvedá mi to psyché. Toho typa ke mně dovezl jiný závoďák, oba je chvíli vezu, pak je to závoďákovi blbý, tak se snaží trhnout, jedu s odstupem za ním, typ hákuje dál. Závoďák ujel na bufetu, kde jsem nutně musel přebrat pití. Typa dovezu až do cíle. No naštěstí mě nepředběhl, to bych ho musel někde v lesíku napadnout 🙂

Mám toho dost, posledních 5 km zvyšuji kadenci, snižuji rychlost, protahuji se, na běh se netěším.  V kategorii 2., celkově 8.

BĚH

V depu předběhnu závoďáka, nasadím tempíčko 4:36, chci ještě utéct typovi, kterého jsem přivezl. Běží se 4 okruhy, teplota se zvedla, už je letní pařák. Ve zkratce – každé kolo je rychlostně horší. Dech, stehna, lýtka, kyčle dobrý, horko děsný, chodidla špatný, mizuna mají měkkou podrážku a tady je trail, kamínky, pěšiny s nakloněnou plochou… Takže jsem si nesplnil, že poběžím pod 5min / 1km, kupodivu mě nikdo nedobíhá, na trase se neustále míjíme, přehled je dokonalý.

4:48:03

Je to tam, vyšťavil jsem se poctivě, žádný rezervy jsem neměl. V cíli sedím pod stoly bufetu a tahám ze stolů ovoce a Enervit.

Po jídle a pivku jsem chtěl jet domů a byl jsem průvodcem tatínkem upozorněn, že tady to ještě možná cinkne. Cink.

fotky hopman 2018 by tatínek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *