Velká cena Sokolova 2018 – zpátky v čele

0.7 km plavání – koupaliště, jezero Michal
20.0 km cyklistika – do Sokolova od Michalu kolem 2 benzínek a zpět
5 km běh – 2x kolem půlky Michalu

V Sokolově se jede triatlon, který je součástí Českého poháru, a o 10 minut později startuje na stejné trati, tzn. se stejným zázemím, depem apod., i závod příchozích. Do Karlovarského poháru jsou ovšem zařazeny body pouze ze závodu příchozích hobby atletů, takže se nedá zabodovat si v ČP a současně smlsnout body do ČP, kde už jsem nějaký bod nachytal na Czechmanovi a MČr V Příbrami.

Takže 111 závodníků v hlavním závodě startuje 10 minut před 56 závodníky v hobby kategorii.

A jak to bylo, tentokrát je co vyprávět.

 1. jedu dřív, změnila se trať, budu si ji muset projet, případně i proběhnout tu běžeckou
 2. na místě jsem 2 hodiny před startem a ve frontě na registraci strávím hodinu (pracuje tam pouze jedna paní)
 3. dozvídám se ve frontě, že se plave bez neoprenu. Stále jsem nevyfasoval kombinézu, budu muset plavat v kompresním tričku. Pokouším se si nějakou půjčit, jsem ale příliš malý. Ptám se lidí, jestli můžu plavat do půl těla, prý to nelze, na takovém závodě by to byla ostuda.
 4. Dlouho přesvědčuji Jungyho, aby na mě čekal s projetím tratě, nakonec si ji neprojedem ani jeden.
 5. Do depa se nepouštějí naši kolegové s hrazdou na kole, kromě jediného, s kterým soupeřím o pohár. Pozor, tuto variantu jsem předpokládal a čerstvě odmontoval svůj kokpit z kola, dobrá volba.
 6. Rozbíháme se ve slávistickém klubíčku, pátráme aspoň po běžecké trati. Ze střípků a od brigádnic slepíme info o běžecké trati.
 7. Kluci se vrací do depa, nechce se mi tam půl hodiny čekat, rozbíhám si sprinty, abych rozpumpoval. No a když se vracím, depo je prázdné a rozhodčí, paní s přísným výrazem a notesem v rukou, mi zakazuje vstoupit, ačkoli mám běžecké boty na nohou a naopak plavecké vybavení v depu. Musím tam jít, ona na to, že si mě zapíše a dostávám penalizaci. Ouha, dostat penaltu ještě před startem, to jsem nečekal a říkám jí, že tam nepůjdu. Paní se diví, já ale vycouvávám z uličky k depu a jdu si půjčit aspoň brýle. Ty mi půjčuje závodnice z dětské kategorie, musíme pro ně běžet k autu, dává mi i čepičku, protože jsem opravdu nevybaven. Cestou na mě z klubka hobíku křičí, že bych se na to měl vysrat. Právě byl odstartován hlavní závod, do startu mám  minut.
 8. Boty pokládám před depo, že si je cestou z vody zvednu.
 9. Koukám, že nějaký veterán stojí na startu v plavkách a do půl těla. Ptám se té přísné, jestli mohu plavat také do půl těla? Prý ano, ale na kole musím být oděn, jinak!!! …však víme, ta ženská má moc.
 10. Takže boty a triko počkají u výběhu z vody, pro jistotu říkám brigádnici, jestli tady bude stát, že by zaručila, aby to nikdo neodklidil, nebo tady zrovna nestál. Milá a ochotná paní nechápe, co chci a věci mi nese ke kolu do depa. Prochází těch 160 kol a hledá mé číslo, zkouším na ní volat a pískat, pořadatel ovšem najal kapelu bubeníků, kteří právě dramatizují start závodu, současně plaveckou část profíků. No musím ji opustit a najít si místo na startu, skočím tam, dám deset temp a cestou zpět vybírám místo a závodníky, které chci na startu kolem sebe.
 11. Start. 700 metrů, 2 bójky a mezi nimi pár nafukovací skopičin a menších bójek místního koupaliště. K první bójce sprint, jak jinak. Plave se mi dobře, vpravo nikoho už nemám, před sebou minimálně 6 kousků, jupí, za jednoho se za bójkou tempově chytím a krásně, klidně si to plavu tu nejdelší část. Je to taková pohoda, že třetí část ho hodlám předplavat, ať využiju té pohody. Žel jsem si trošku zakličkoval, takže ho nakonec sotva stíhám a měl asi za druhou bójkou stejný plán, protože pěkně přidal, najednou mám co dělat, abych mu stíhal. Dětské brýle sedí skvěle!!! Vyplouvám v houfu na 9. místě.
 12. Oblékám si to triko, přilbu, koukám konkurence ještě ve vodě, běžím s kolem, boty až na kole. Dupu, okamžitě předjedu pár sólově jedoucích a až na otočku 1/4 tratě jedu sám, nechci ztratit náskok ve své kategorii. Za otočkou ovšem zklamání, mou konkurenci vidí jet v balíku s profíky, kteří jedou druhé kolo. To je vážně nespravedlivý, tady dřu a on se veze na konci pelotonu. Takže demotivace. Balík mě dojíždí, chytám se, konkurence odpadla, jupí. Ten balík nesmím pustit, je to dřina. 4x se přejíždí kruhový objezd prostředkem přes kočičí hlavy. Peloton mě opuští na konci jejich 2.kola, já jedu s nějakým eon mladíkem do druhého kola, donutím ho střídat, ale je to pomalý. Jsme dojetí. Pavel Vojta okamžitě nastupuje, musím zapnout forsáž, udržím se, vytváříme 3 členou skupinku. Po vydejchání se dokonce nechám přesvědčit ke střídání a najedu na špici. A co myslíš? Další nástup Pavla, takže ho ze špice nemám šanci dolepit, tady pomohl ten třetí. Pak už ani jeden nestřídáme, já bych tam nenajel, ani kdyby vyhrožovali zastavením. Z kola jdeme s Pavlem spolu, třetí se sekne v depu.
 13. Běžím za Pavlem a mám pocit, že oprávněně povede on mě a já nebudu běhat před ním. Hlídám ho, pozoruju, po rovince to jakž takž jde, do kopce ale cítím převahu, z kopce mě zkouší urvat, známe se, to je má slabina. MImochodem kopců je tu hodně. Na konci prvního kola už má dost, že mu funím za zády 2 km, udělá krok stranou a vypíná, zpomaluje, tělo se naklání dozadu. Jsem zblblej, takže v prvním okamžiku bych chtěl udělat totéž, ale druhou myšlenkou je, že to je okamžik útoku. RUN! Sprint 3:20, vím, že to chvíli vydržím, jen chvíli, po 20 sekundách se chci otočit, ale ještě to stále běží, takže pokračuji chvilku, na otočce vidím 50 m náskok, to je málo, ale běžec nevypadá svěže. Takže zařadím nějakou 4:10 a pokračuji, pocit ok, nečekám, že by do doběhl. Kopec ho zpomaluje, jsem v klidu. Bohužel se ten třetí nějak probral a předběhl mě. To tak chodí, tady probíhá vnitřní boj s Pavlem a předběhne mě někdo jiný. Tím je vytoužených 100 bodů do poháru v háji :(.
 14. Cíl, oslava, pěkný výkon. A zpráva dne, ten třetí je v jiné kat., je to tu, 100 bodů, první místo je moje!!!!
 15. Vyhlášení
 16. tombola, tam už jsem nevyhrál
 17. cesta domů, šampáňo, ten nejlepší krok k poháru KVK 🙂

 

FOTKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *