Poslední KV pohárový závod Dřevěný člověk, tentokrát aquatlon

Triatlon Dřevěný člověk má 26 letou tradici, přesto se nějak nedokázalo získat povolení pro pořádání cyklistické části, a tak se uskutečnil pouze aquatlon, nová zkušenost, protože se běželo hned po plavání. (samozřejmě to odradilo řadu triatlonu chtivých lidí, myslím, že startovalo jen 70 lidí)

Dřevěný člověk 2018

V poháru jsem mohl udržet prvenství, ale taky o něj přijít, kdyby mě Pavel Vojta porazil a já nebyl hned za ním v pořadí tohoto závodu (Platilo pouze do 3.místa, jinak bych byl stejně pohárista.)

Plavání 1000m

Povoleny neoprény, opouštím startující dav a plavu k první bojce sám (vedle davu), apropo letos se mi kromě Czechmena podařilo všude se krásně vymanit z ohrožujícího houfu a nebýt ubíjen ostatními. Před bójkou se věším na plavce, někdo mi osahává chodidla, ještě plavem v koloně. Po druhé bojce měnim pozici, chci být za ošahávačem, je to nějaká paní, opravdu výrazně hodně kope nohama a cáká, přemýšlel jsem, jestli to nedělá schválně, v cíli ale nic takového nepotvrdila. V poslední třetině se najednou objevuje konkurent Pavel, nejdřív jej mám nalevo, za okamžik napravo, přizpůsobuji tempo, abych vyplaval za ním, tím se rozhodlo o taktice na běh.

Depo

super, jsem best, ještě předbíhám tu skupinku 5 lidí, s kterou jsem vyplaval

Běh

počkám na Pavla, ten se rozhodl mě hned urvat, válcuje to v těch tepech z plavání pod 4 min/km, zuby nehty se držím, dokonce na prvním půlkilometru dobíháme nějakého mladého sprintera, vše nasvědčuje tomu, že brzy bude klid a pak si těch 8km doběhneme a poperem se v závěru. Do 1/4 běžíme spolu, tam nás předbíhá jediný mladík, Pavel se ho chytí a trochu se nechá potáhnout. Takže dřu, abych ho doběhl, ztráta asi 50m, ta se ovšem v půlce zvětší a v 3/4 (na 6.km) se s tím už nedá nic dělat. Domníval jsem se, že jsem druhý, to by znamenalo vyrovnané body, ale v cíli už je nějaký mně neznámý atlet a to znamená, bůůůům, je to doma. Pohárová matematika, mám větší radost z 3. místa než 2.

Díky všem za hru, díky pořadatelům za příležitosti 🙂

A pak jdu slavit narozeniny.

foto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *