Barokomaraton

můj čas terénního maratonu 4:08, upozorňuji na terénní, neb tím vysvětluju ty 4 hodiny 🙂

barokomaraton matějovský maraton plasy

Tak po roce znovu pokus na maratonu, bolest z minula zapomenuta, taktika promyšlenější, natrénováno, sezona úspěšná, tak se nebylo čeho bát.

V doprovodu Jungyho, s kterým si jdeme cvičně zaběhnout jednu z částí železňáka, jsem se vydal na trasu, kde jsem minulý rok začal na 27 km ztrácet síly a cíl jsem vlastně prošel v čase 4:15. ambice jsou letos na čas pod 4, to stačí běžet 5:30 a bude to s polštářem pro případ náhlé slabosti.

Vyběhli jsme pomalu, celkem i pokec, úsměvy (5:00), na pátém kilometru se trhám, chci držet průměr 5:15, který se ustálil po prvních kopcích. Takhle předbíhám postupně lidi, nikam neženu, oni už vůbec ne. Super čas, přepočítávám své šance na lepší výsledek.

…a 27. km, po proběhnutí údolím přichází stoupání, takové spíš na chůzi a za ním další. Vybavuje se mi situace z loňska a rychle ztrácím síly. A opět trápení, asi menší než loni, ale hnusné (pozn. kyčle správně zatejpovány, příště bych i stehna zepředu).

5km před cílem už musím zastavovat, žaludek se bouří (nucená zastávka na toaletu), stehna bolí, běžet se nedá ani s kopce, přesto to bylo ale minulý rok horší. Kupodivu dobíhám jen o 8 minut dříve než minulý rok, a to jsem měl pocit, že jsem se tam minule doplazil 🙂

Po závodě strašné stavy, nedá se chodit, spát, děsný hlad a nechuť… maratonská paráda.

-takže příště volím taktiku opravdu běžet 5:30, hlavně na začátku-

foto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *