XTERRA CITY TRIATHLON Ostrov 2019

2 týdny do Ironmana, ladím

V plánu bylo nic nedělat, z toho sešlo, když se všichni řítí do Ostrova na Xterru, prý krásné plavání, v médiích promo o mtb trati, kterou připravují vězni ostrovské věznice. Rozhodnutí padlo až v pátek, víc se mi chtělo do Příbrami na olympijský TT MČR, to by byl o kus větší záhul, delší cesta, větší šprajc.

Příjezd: Jungy mi kupuje prezentaci a už na parkovišti mě telefonem povzbuzuje, že už musíme z depa na náměstí k depu u rybníka. Hodím boty a kšilt do depa, hudba, fáborky, koberce, příprava vypadá velice dobře. Nevím sice, kam potom poběžím, ani jak se vybíhá z depa, ale kvapně odjíždím. (Uvažuju zpětně o tom, že mě vyhovuje se s tím moc nepárat a nenechat si prostor ke stresu a rozmarům mysli.) Přesuneme se k rybníku, fouká, i zde zázemí na úrovni, kapela, stánky, fíha City triatlon to pojal ve velkém.

Plavání: z druhé řady se nacpu dopředu, před sebou mám plavce, který tentokrát vypadá rychleji než na czechmanovi (to jsem prokoučoval plavat s želvičkou). Bitka žádná, vylézáme ve skupince pohárových závodníků, depo ještě zvládnu tak, abych je uvisel.

Kolo: plán se udržet mi vydrží asi 1km, pak se vyhýbám padlému jezdci a atletka přede mnou spekuluje, že ji teď zprava nemohu předjet. Většinu jedu sám, jednoho předjedu, dva mě.

Téma „Trať“ – z části trať kiwi mana, z části absurdní ježdění po louce a kolem plotů věznice, po asfaltě, pak po pěšinách, kde zůstala např. zavřená závora a nedala se objet. Značení logické, nicméně napínavé, zda jedu dobře. Když jsem někoho dolepil, tak jsem se chtěl vézt hlavně z důvodu, abych nemusel řešit trať (dojetý mi odjel s borcem, který nás dojel). Celkově to ale vypadá dobře, borci, které znám jsou za mnou.

Běh: trefil jsem správně výběh z depa, běží se 2kola parčíkem v Ostrově kolem historických budov, jednou se nějaký parkový zámeček obíhá 2x, následně se brodí potůček. Na náměstí výborná atmosféra, dohání mě Jirka Šilhan, aktuálně výkonnostně na stejné úrovni, tak pro jistotu přitlačím. Cílový pocit dobrý, stojí tam hrstka, kterou neznám, tudíž nějací pohárový pašáci.

Zázemí v cíli super, aby mi nic nescházelo, sním a vypiju vše 🙂

resumé: bohužel Bramborová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *