Jsem Ironman, železňák, Moraviaman, tj. 3,8+180+42,19

a je to tu

čas 10:14

34. celkově, 8.v kategorii

(počasí: jasno 28, vítr, v druhé polovině běhu bouřka)

Plavání: super, šlo to samo, plaval jsem s 2. a 3. ženou, žádná tlačenice, skvělý pocit /1:08 – údajně 33.pozice/ 1:41 min/100 m

Kolo: ještě lepší, předjíždění, půlka trati nuda, půlka technicky zajímavá se stoupáními a zatáčkami. Do půlky jsem to rval 36km/h, pak jsem začal počítat a taktizovat. /5:04 – 24.pozice/ 35.4 km/h

V depu se dozvídám, že jsem v průběžném pořadí po plavání a kole: 20.celkově / 1.v kategorii

Běh: Nohy vyběhly, tak 5 km skvělých, pak začaly první nepohodlí – močení, ponožka (tento stav bych definoval jako sabotující mysl). Pokračuji, počítám, je tu jistá naděje, že i při ztrátě pořadí budu pod 10 a to by byl hodně nečekaný úlet. Do půlky se daří, od půlky tělo dělá vše proto, abych se zastavil. Výrazné zpomalení, 6km před cílem jsem měl dopočítáno, že budu přes 10 hodin, což mysl a tělo vyhodnotily jako znamení zmaru, takže jsem na občerstvovačce chvíli postál, protáhnul a snědl veškerý sortiment (dokonce oříškovou tyčinku, která vypadala nebezpečně, že nebude dobrá k následnému dýchání). Možná jsem tu pauzu mohl udělat dřív, protože cesta do cíle byla nejenom snazší, ale i mnohem rychlejší. 5:37 min/km

CELKOVĚ DOJMY JEŠTĚ ZPRACUJU A DOPÍŠU

Nástinem:

  • cílem bylo absolvovat, celkem podružně jsem si spočítal, že za 10h to nejde, takže 11 by byl výkon, kdyby vše klaplo. (to znamenalo plus mínus – plavat hodinu, 5 jet na kole, pod 4 to zaběhnout)
  • V cíli dost vyřízen i psychicky, to jsem nečekal, zválcován během, kde jsme přišel o boží výsledek.
  • Další den lepší, jsem Ironman.
  • Po prostudování výsledků docházím k přesvědčení, že na bednu by to nebylo, ani kdybych na běhu neměl krizi, jsou to ještě o dost jiní machři.
  • Nyní jsem rád, že to dopadlo takhle

Trasy a depo:

Depo: velké depo na kola, každý má 1 metr místa a stojan, dřív u kola byly osobní věci, nyní prvně depo prázdné a věci v tašce, tak jak to je jinde, např. czechman. Zato ten prostor u tašek je asi těsný, to by mohli hodnitit ti, kteří doběhli v houfu.

Plavání: super, trasa na 3 kola v místním docela malém koupališti – kopíruje obvod, voda nebyla tedy průhledná.

Kolo: 4 okruhy, část trati po hlavní neuzavřené silnici, kde jezdí kamiony, navíc je to rovinka tam a zpět, prý tam vždy fouká. Druhá část mezi vesničkami, zatáčky, brdky, chodci, 3 otočky. Nikde nikdo nefandí, žádný zájem (nutí mě to připomenout czechmana, kde v těch vesnicích jsou lidi). V každém okruhu se 2x projíždí kolem startu, kde letos prvně je vyhrazené místo pro fanoušky a osobní podavače, tam to žilo.

Běh: 4 okruhy, po průběhu prostorem startu se běžec vymotá po silnici k cyklistické stezce kolem Moravy. Kuriózně běžíte po silnici, kde jezdí i závodníci na kole, vzhledem k tomu, že je to obojí na 4 kola, tak se tam potkávají běžci vybíhající i přibíhající a cyklisti na obou stranách, žádné značení, podle mě jen zázrak, že to zalehlý cyklista nenapálil do běžce, oba toho mají samo sebou dost a pozornost je chabá. Zbytek trasy je podél Moravy a to je ještě větší pruda, Morava pěkná, fajn, stezka rovná, výhled daleký, fouká tam, a proběhnout tím místem 8x je dost. (ale chápu, že jsou závodníci odstrčeni od provozu a zasazeni mezi občerstvovačky)

Občerstvovačky: bez chyb, na kole jsem jídlo nepotřeboval, ale byly mi nabízeny gely a banány. Na běhu hojnost všeho, v krizi jsem si to pělně všechno zkontroloval, k dostání i anticraps nutrendu, hafo gelů, nealko pivo, tyčinky, cola, ovoce a další klasiky.

Prostor cíle: na videích a fotkách to nevypadá vůbec dobře, malý a opuštěný, kupodivu na místě to tak nepůsobí. Chybou je, že k cílové rovince se diváci dostanou jen s jedné strany /resp. k té druhé jen obtížně/

fotky z Moraviamana


Moraviaman 2019 /ironman distance, železňák/ from KITESPACE.cz on Vimeo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *