Lokální závody: Duatlon, silniční sprint i „terénní“triatlon

Duatlon Krásno (čtvrté místo)Duatlon o krátkých distancích, takže rychle. První závod vůbec 16.května. Nechtělo se mi, ale právě útlum ostatních závodů mě poskytl čas. Motivace mizivá, od startu jsem byl laxní a říkal si, že není kam pospíchat. To mi vydrželo celý závod. Když se konkurence vzdalovala, říkal jsem si, že na kole je dojedu, no dojel, ale zase je neměl prostor na krátké trati utrhnout a ujet. Takže do třetího běžeckého úseku jsme vybíhali na 2. až 4.místě. Při zmiňované motivaci jsem byl já nakonec ten 4.

Toužimský triatlon (první)

Toužimský triatlon jsem taky už nechtěl jet 🙂 K důvodu, že nic jiného není ještě přidejme, že tam jezdí i moji kluci, že je to opravdu rodinná a malá akce a že vyhlásili poslední ročník.

Na startu málo závodníků, o to víc by mě mrzela promarněná šance. Vyplavávám těsně třetí, na kole se během kilometru dostanu do vedení a vezu si to celou dobu. Běžím sám. Na rovinkách nevidím soupeře. MEga náskok. Zlato. Prima. Děti taky bodovaly 🙂 Jelo se v sobotu, v neděli ráno jedu na Ašský triatlon.

Ašský triatlon (první)

silniční triatlon, první závod, kam jedu motivován. Jezdí se na rychlém okruhu, krátký náročný běh do kopce, tam se mi daří.

Sešla se horda atletů, konkurence vážná. Jungy na startu ukazuje Děbnára, nevypadá to na umístění.

Startuje se v jiném rybníku, depo je na silnici, nevím kolikátý vyplavu, ale tak 5. podle videí jdu na kolo brzy. Pořadatelé proti svému tvrzení během plavání přenesli kužely, o nichž jsem se orientoval při hledání kola, takže jsem v depu trávil dost času navíc.

Na kole dupu, předjedu pár juniorů, nebo dětí a vypadá to, že tam vepředu buď nikdo není, nebo je tak daleko, že to nemá smyl. V první obci vidím za sebou konkurenci, jedou dva, to je pro mě těžké. Za obcí mě na větru dojedou, hned při prvním střídání jedu maximum, kluci nevypadají, že by odpadli, ale nakonec se trhá jeden, druhý odmítá, nebo nezvládá střídat, tak dupu dál a setřesávám je. Následoval kopec, kde se chvilku přibližovali, ale asi došlo a už jsem je neviděl, ač jeli 3 a nebyli to úplně béčka.

V půlce druhého okruhu dojedu prvního (mladší kategorie), dozvím se, že vepředu už nikdo není, navrhuju ujet ještě víc těm vzadu a dřu to max. Jakub Merle visí, lezu za něj pouze v kopcích, abych trochu orazil. Do depa tedy jdu první s nečekanou vidinou, že bude bedna, možná zlato.

Běh se povedl, je to krátké, půlka do kopce, po stejné cestě zpět, takže je velký přehled, na lidi z mé kategorie mám nahoře víc než minutu náskok, navíc mi to běželo 4:23. Supr zlato. fotky v galeriiNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *