Původní příprava na červnového moraviamana byla přesměrována na Slovakmana, a jsem rád 🙂 Přesměrována, vlastně spíš se to úplně podělalo. To co byla sofistikovaná příprava s gradací a regenerací se rozměnilo, mezitím už jsem trénoval i na půlku a po ní odpočíval. Nebylo to prostě ideální.

cesta 6,5 hodiny – tam jsem jel z brna na hodonín a potom docela vesnice a klikacení po Slovensku – zpátky přes Nové Mesto n Váhom, Kunovice, cesta byla pocitově rychlejší, ale nebyla, trvalo to stejně.

226km na mistrovství republiky v triatlonu

slovakman_matejovsky_ironman

Ve slovenských Piešťanech se 1.8.2020 uskutečnil jediný dlouhý triatlon na území České i Slovenské republiky Slovakman 226, který se stal mistrovstvím obou států i součástí českého poháru v triatlonu. Na start se postavilo rekordních 250 závodníků, včetně české a slovenské profesionální elity, ale i závodníků z dalších zemí.

3,8km plavání, 180km jízdy na kole v časovkářské pozici a v závěrečném běžeckém maratonu 42.2km.

„Startovní výstřel nás v 7:00 poslal do proudu řeky Váh, po počáteční obvyklé tlačenici mě překvapilo rostlinstvo, které se namotávalo na končetiny. Plavali jsme 3 okruhy s krátkým vyběhnutím na břeh, takže polovina cesty byla proti slabému proudu řeky a zbytek po proudu. Následovalo 6 okruhů na kole za stále se zvyšující teploty, která stoupala k 35 stupňům. Zlomil jsem si jeden držák na lahev, takže jsem nemohl současně vozit energetický nápoj i vodu, kterou bych se mohl polévat, do některých okruhů jsem proto kuriózně vyjížděl s lahví pod trikotem. V ostrém větru docházely rychle síly a to mě čekal ještě běžecký marton, na který jsem se vydával po 6 hodinách a 15 minutách v závodě. Na asfaltových chodnících v centru lázeňského města slunce neúprosně pražilo, sirény sanitek se staly stálou kulisou, ze závodu postupně odstoupilo 26 startujících, předpokládejme perfektně připravených na nejdůležitější závod sezony. Člověk se musí dost překonávat, aby se nezastavil, nesedl si, nebo se nepovalil někde ve stínu. S blížícím se cílem mě motivovala přítomnost rodiny a možnost dosáhnout osobního maxima času pod 10 hodin.“

Cíl v čase 9:51, obsadil jsem 29.místo celkově (16 závodníků přede mnou bylo profesionálů v elitní kategorii), ve své kategorii 4.místo, v Mistrovství ČR 5.místo (včetně započítání elitních závodníků).

Tedy cíle pro sezonu jsou rozjetý český a obhajoba vítězství v karlovarském poháru v triatlonu.