ČP Doksy Race

Minulé 2 sezony jsem byl na Macháči na xterra závodě Mácháčský pohodář a den po něm se jel Doksy Race (poloviční ironman 1,9+90+21km), na který jsem teď zamířil, protože sbírám stále možnost zajet výsledek v Českém poháru v dlouhém triatlonu.

Dosky Race – matejovsky

Před závodem jsem byl na děleném 3/4 místě. Cílem bylo si na Doksy i zlepšit čas, má to být placatá trať, je září – horko snad nebude.

Vydal jsem se den předem s týmovým kolegou Jirkou Keslem, protože trénuje ve skupině se Soukym a Čelůstkou, měl jsem asi milion dotazů a díky za odpo. Jirka taky objednal bez nadsázky deluxe apartmán, koukli jsme Tour, dali pivka a pěkně jsem se vyspal.

Před startem jsem tentokrát vlezl do vody mimořádně brzy a možná 15 minut plaval. Hymna.

Z první řady plavu bez větších tlačenic a kopanců. Bohužel jsem se trvale nikoho nechytil, takže jsem si to odtáhl sám a za 33min vyplaval (1:44 avg). 9.místo v kat.

Kolo jsme napálil, konkurenty částečně již poznávám, snažím se, aby mi neujeli, nebo mě nedojeli. Jezdí se v okruhu tam a zpět po stejné cestě, přehled mimořádný. Takže jsem to přepálil, zajel v kategorii 4. top čas (avg 37,2)

Teplota vzrostla.

Komedie v depu s rozhodčím, bylo tam málo kol, neměl asi co řešit, všechny kola byla na jednu stranu, já ho dal opačně, jak stálo na startu, on si pro mě běží a píská, já se vracím, on se omlouvá a já se pokračuji.

Vyběhnu s pocitem, že to půjde. Sice mi to nechutná, ale to první kilometry nikdy. Okruh má 7 km, v polovině chci zrychlit, ale nejde to, poskakuji po kořenech a v písku, doufám, že to rozběhám. Druhé kolo přinese pád, zvedám se ze země, smetávám si písek, kolegové vyzvídají, jestl inejsem otřesen a bum, jsem v písku znovu. Jsem jen maličko odřený na kolenou, rameni a dlaních a čeká mě polovina trati, na níž už nezrychlím. (20.čas v kat.) Běh mi tedy nechutnal a je skoro o kilák delší.

celkověplavánídepo1cyklod2běh
4:53:53,50:33:49,1 (9)0:01:59,3 (2)2:25:02,8 (4)0:01:55,6 (13)1:51:06,4 (20)

Celkově 40.místo – to je príma

V kategorii 12. – to je nic moc, známí kolegově v pořadí okolo mě.

Po závodě v Českém poháru 3.místo

fotky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *